Administracja serwerami Linux: www.administrator.zukicreativestudio.pl

Wirtualny spacer

2010-12-06 | Autor: jerhi4

Zwiedzanie wielu interesujących zakątków naszego kraju, możliwe jest teraz bez potrzeby wychodzenia z domu. Wystarczy komputer z dostępem do sieci aby podziwiać architekturę i krajobrazy przechadzając się wirtualnie po wybranym miejscu.Wirtualne zwiedzanie wykorzystywane jest min. przez instytucje publiczne, które mają coś do zaoferowania w swoim regionie dla turystów lub inwestorów. Jest to znakomity sposób prezentacji regionu, gdyż potencjalni inwestorzy lub turyści mogą wcześniej, przed osobistym przybyciem na miejsce zapoznać się z interesującym ich obiektem czy architekturą miejscowości, do której planują wybrać się w celach turystycznych lub biznesowych.

Wirtualne panoramy to znakomita reklama dla firm z wielu branż, restauracji, hoteli, biur nieruchomości, klubów czy dyskotek. Pozwala to bowiem zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z danego hotelu czy restauracji zanim ten odwiedzi dane miasto. Klient może sprawdzić jak prezentuje się wnętrze mieszkania, które chciałby kupić, czy obejrzeć klub, w którym chciałby się bawić.

Dziś, zastosowanie nowoczesnych technologii, na jakich opierają się wirtualne panoramy  sferyczne daje nam o wiele większe możliwości, niż do tej pory dawały zwykłe fotografie, które pozwalały zobaczyć jedynie niewielki wycinek rzeczywistości. Dzięki wirtualnym panoramom doznajemy wrażenia jak byśmy byli na miejscu i wszystko oglądali własnymi oczami. Mamy możliwość obracania się o 360 stopni oglądając wokół siebie otoczenie ulicy lub wystrój wnętrz oraz to co znajduje się nad naszą głową i pod nogami. Możemy przybliżać lub oddalać interesujące nas obiekty czy odtwarzać filmy video. Podczas takiego spaceru możemy słyszeć naturalne dla danego miejsca dźwięki 3D - szum płynącego potoku, śpiew ptaków,  skrzypienie podłogi, czy głos przewodnika opisującego nam co widzimy.

Jedną z najważniejszych zalet wirtualnych spacerów jest to, iż nie musimy wychodzić z domu aby zwiedzić interesujące nas miejsca. W jednej chwili możemy przenieść się o wiele kilometrów z jednego miasta do drugiego i przechadzać się jego ulicami podziwiając elewacje budynków, sklepowe witryny, zabytki architektury, obiekty kulturalne i sportowe lub wybrać się na wirtualny spacer po parku.

 
Kategorie: Reklama w internecie, Usługi informatyczne

tłumaczenia agencja hostess agencja hostess